163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Najtańsze w historii kredyty mieszkaniowe

Ostatnie lata przyniosły niespotykane do tej pory zjawiska gospodarcze, w wyniku których pierwszy raz w historii powojennej Polski możemy obserwować spadek cen towarów, przy jednoczesnym wzroście wartości pieniądza czyli deflację. Co w połączeniu z coraz bardziej restrykcyjnym podejściem Banków do Klientów i związanym z tym spadkiem akcji kredytowej spowodowało cykl obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej i przełożyło się bezpośrednio na cenę kredytu oferowanego Klientowi. Obecnie wskaźnik WIBOR 3M wynosi jedynie 1,65%, a średnia cena kredytu mieszkaniowego oferowanego przez Banki waha się w granicach od 3,5% do 4%.

DSCN6480

Dla osób zainteresowanych realizacją własnych planów związanych z zakupem lub remontem mieszkania jest to dobry czas na poszukiwanie i zaciąganie kredytu. Należy pamiętać, że każdy Bank wylicza zdolność kredytową w oparciu o stopę procentową obowiązującą na dzień złożenia wniosku kredytowego tak, więc im niższe oprocentowanie tym większa jest maksymalna dostępna dla Klienta kwota kredytu. Pomimo kolejnych obostrzeń wprowadzanych przez KNF nakładanych na Banki w kolejnych rekomendacjach kredyt hipoteczny jest nadal jednym z najbardziej dostępnych produktów bankowych i cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem wśród Klientów. Panuje jednak wiele stereotypów i błędnych przekonań związanych z samym kredytem hipotecznym. Należy pamiętać, że poszczególne Banki różnią się między sobą tak w kwestii ceny, jak i podejścia do Klienta i nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie.

Z uwagi jednak na skomplikowany charakter transakcji oraz optymalizacje kosztów samego kredytu warto skorzystać z porady specjalistów w tej dziedzinie. Usługa pośrednictwa przy złożeniu wniosku kredytowego nie generuje żadnych kosztów i nie zmienia oferty kredytu przedstawionej przez Bank. Daje jednak możliwość porównania ofert poszczególnych Banków i takiego dobrania kredytu bankowego by najlepiej zaspokoił potrzeby Klienta.

Często to nie cena kredytu, ale jego dostępność decyduje o wyborze oferty bankowej przez Klienta. Warto mieć świadomość tego, że posiadanie innych kredytów nie skreśla szans na uzyskanie kredytu hipotecznego, mało tego kredyty konsumenckie można włączyć w nowo zaciągany kredyt hipoteczny zmniejszając w ten sposób swoje miesięczne obciążenia.

DSCN6476

Jednocześnie zabezpieczenie kredytu hipotecznego może stanowić każda nieruchomość mieszkalna (również domy drewniane), działki budowlane lub spełniające warunek zabudowy, przy czym nieruchomości te mogą należeć do osób trzecich. Istnieje możliwość zabezpieczania na nieruchomościach obciążonych służebnością osobistą, a w trakcie trwania umowy kredytu można ją renegocjować, np. w formie „odłączenia” współkredytobiorcy z kredytu czy też zmiany lub wyłączenia części zabezpieczenia.

Podsumowując należy stwierdzić, że kredyt hipoteczny jest najtańszą możliwą formą kredytowania i pozwala na realizację własnych celów często też porządkując sytuację majątkową kredytobiorcy.

 

Artykuł sponsorowany


B.U.F. PROSPEKT
ul. Bieszczadzka 59
38-530 Zarszyn
tel.: 888 982 080
tel./fax: 13 46 71 030
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 16.00
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.