163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Dzisiaj kibice STS-u zbiorą się pod sanockim Urzędem. Wystosowali list otwarty.

Ogromnym echem rozeszła się wieść o tym, że seniorska drużyna Ciarko PBS Bank STS Sanok nie przystąpi do rozgrywek. Kibice STS-u dziś o godzinie 17:00 organizują pikietę pod Urzędem Miasta. Jej cel jest jasny - uzyskanie informacji od Urzędu Miasta, sponsorów i zarządu klubu dotyczących przyszłości hokeja w grodzie Grzegorza.
dsc 0110
 
 
Kibice są bardzo zdeterminowani. Wystosowali już list otwarty do udziałowców spółki, a także utworzyli wydarzenie na jednym z portali społecznościowych. Starają się dotrzeć także do przedstawicieli mediów, by jak najmocniej nagłośnić tę sprawę.
 
Poniżej treść zamieszona w wydarzeniu (pisownia oryginalna).
 
"Kibice STS-u! Jeśli zależy Wam na naszym Klubie przybądźcie tłumnie, w barwach czerwono-biało-niebieskich, na płytę sanockiego Rynku o godz. 17 (czwartek, 09.06.2016) w celu pokazania, że przyszłość STS-u nie jest nam obojętna. 
Jeśli pojawimy się w wielkiej liczbie to możemy pokazać, że nasz głos - Kibiców - którzy niekiedy od dziesięcioleci identyfikują się z sanockim hokejem - jest ważny, ważniejszy niż przepychanki wśród udziałowców spółki. Niechaj Urząd Miasta, Sponsorzy i Zarząd Klubu zobaczą, że Kibice są najważniejszym elementem zarówno przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości STSu. Nie pozwólmy, na dwa lata przed 60 rocznicą powstania, na zniszczenie naszego Klubu, gdyż może się on przez wiele kolejnych lat nie odrodzić.
Oczekujemy, że wyjdą do nas przedstawiciele włodarzy Klubu i przedstawią nam klarownie sytuację i możliwości rozwiązania powstałego impasu.
Mamy nadzieję, że licznie przybędą przedstawiciele mediów, dzięki którym pokażemy że jesteśmy liczni i zdeterminowani!!!"
 
 
Przedstawiamy także oficjalny List Otwarty do Udziałowców Spółki Ciarko PBS Bank STS Sanok.
 
Szanowni Państwo, właściciele naszego Klubu!
 
Po raz kolejny w ciągu ostatnich dwóch lat zmuszeni jesteśmy do zwrócenia się w ten właśnie sposób, za pośrednictwem mediów, do wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na przyszłości hokeja w Sanoku. Znów, jak było to w poprzednim sezonie, dochodzą do nas głosy o możliwości zaprzestania działalności przez nasz Klub. Z najwyższym niepokojem śledzimy doniesienia relacjonowane przez lokalne i ogólnopolskie media, mówiące o braku spodziewanego porozumienia lub wręcz o konflikcie pomiędzy przedstawicielami sponsorów i władzami miasta. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek nowego sezonu, nie tak wyobrażamy sobie działania na rzecz rozwoju naszego STS-u, nie tego oczekujemy od stron decydujących o jego losach. Mając na uwadze blisko sześćdziesięcioletnią historię hokeja w Sanoku, wiele trudnych, ale też pięknych chwil w jego dziejach, chcemy zwrócić się z apelem o  intensyfikację współpracy i dobrą wolę w dążeniach do pomyślnego zakończenia negocjacji.
 
Zwracamy się do sponsorów strategicznych firmy Ciarko i jej właściciela Pana Ryszarda Ziarko, firmy PBS Bank i jej prezesa Pana Lesława Wojtasa, a także do burmistrza Sanoka Pana Tadeusza Pióro oraz wszystkich innych darczyńców i współpracowników o cierpliwość oraz kontynuowanie swojej chlubnej działalności na rzecz sanockiego hokeja. To dzięki hojności sponsorów, determinacji i przede wszystkim środkom finansowym nasze miasto jest znaczącym ośrodkiem hokejowym w Polsce i stało się rozpoznawalne na forum ogólnopolskim. Wspólnie przeżywaliśmy chwile wielkich sukcesów i rozczarowań, wzlotów i upadków, bo łączyło nas zamiłowanie do hokeja i własnego miasta. Dzięki Wam, to co było niemożliwe stało się możliwe. Zwracamy się o podtrzymywanie tej współpracy. Tworzenie klimatu zaufania, szczere intencje i gotowość do współdziałania, których najwyraźniej brakuje w ostatnich latach, są warunkiem koniecznym dla rozwoju nie tylko hokeja, czy innych dyscyplin sportu, ale również Sanoka i jego społeczności. Włodarzy Miasta zachęcamy do stworzenia systemowego rozwiązania, które wspierałoby sport młodzieżowy w naszym mieście, a fundusze w nim byłyby rozdzielane według wskaźnika kosztochłonności danej dyscypliny sportu. Nie oczekujemy finansowania sportu zawodowego, ale prosimy o wsparcie sportu młodzieżowego. Namawiamy do nieustawania w pracach w gronie udziałowców naszego Klubu i dołożenia wszelkich starań, aby nie zaprzepaścić blisko sześćdziesięciu lat jego istnienia. Dla nas i dla wielu mieszkańców Sanoka, jak również bardzo licznej rzeszy naszych współobywateli mieszkających poza Sanokiem, stanowi on bardzo ważny składnik tożsamości miasta, jak również naszej własnej. Nie pozwólmy zatem zniknąć tej pięknej dyscyplinie i stwórzmy szansę na wspólne świętowanie w nadchodzących latach jubileuszu powstania hokeja w Sanoku. Oby dzięki wysiłkowi nas wszystkich był on wzbogacony również sukcesem sportowym. Nie zepsujmy tego, to jest nasz obowiązek,
tym bardziej tych, którzy zostali wybrani przez mieszkańców.
 
Zwracamy się również do Zarządu Ciarko PBS Bank STS Sanok o podjęcie działań na rzecz normalizacji sytuacji w naszym Klubie. Chcielibyśmy, aby sukcesy sportowe szły w parze z sukcesami organizacyjnymi, tego potrzebuje nasz STS. Stwórzmy stabilne podstawy organizacyjne, które byłyby siłą dla długotrwałego rozwoju. Uczyńmy z naszego Klubu, który jest wizytówką miasta, sprawną organizację pewnie zmierzającą po sukcesy sportowe. Jeszcze raz chcemy podkreślić, że tylko wspólne działanie, wzajemne zaufanie, szczere intencje i poczucie odpowiedzialności pozwoli nam osiągać te cele.
 
W związku z tym zapraszamy przedstawicieli wszystkich udziałowców spółki na spotkanie z nami w dniu dzisiejszym (9 czerwca 2016 r., godzina 17.00) na płycie sanockiego Rynku  i przedstawienie aktualnej sytuacji oraz zarysowania strategii kolejnych działań. Apelujemy też o informowanie kibiców na bieżąco o przebiegu dalszych rozmów – najlepiej poprzez wydawanie wspólnych oświadczeń. Tylko w ten sposób unikniemy plotek, pomówień i nieporozumień. Wszyscy wierzymy w to, że spotkamy się na Arenie w nadchodzącym sezonie.
 
 Ze sportowym pozdrowieniem!
Kibice i sympatycy STS

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież