dufrat3

 

reklama desperado 780x120px

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Uchwała o nadaniu nazw ulic w Nowosielcach podjęta

Podczas ostatniej sesji rady gminy w Zarszynie zdecydowano, że Nowosielce będą mieć nazwy ulic.

Gmina po kolei zgłasza miejscowości, gdzie będą nazywane poszczególne drogi. Taki krok przede wszystkim ułatwi przygotowywanie list wyborczych.

Sołectwo Nowosielce już początkiem marca złożyło w gminie odpowiednie dokumenty. Na sesji ten punkt został ujęty w porządku obrad.

G0011185 kopia

Najpierw radni przegłosowali poprawkę. Dotyczyła ona zmiany nazwy jednej z ulic z „Parkowej” na „Cerkiewną”. Mieszkańcy w tej sprawie złożyli pismo, w którym argumentowali historyczną oraz zwyczajową zasadność nowej nazwy ulicy. Po przedstawieniu pozytywnej opinii komisji polityki społecznej radni jednomyślnie przyjęli poprawkę, a dalej jednomyślnie podjęli uchwałę. Teraz można przystąpić do ogłoszenia przetargu na wykonawstwo.

Tym samym w Nowosielcach powstanie 40 nowych ulic wraz z oznaczeniami numerów. Tutaj warto podkreślić, że fragment drogi krajowej nr 28, która jest główną ulicą prowadzącą przez miejscowość, zostanie nazwana imieniem Heleny Gniewosz, ostatniej dziedziczki majątku w Nowosielcach.

 

Komentarze   

0 #1 Józek 2016-04-03 12:35
Tyle ulic ile domów.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież