163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Co dalej z Poradnią Ginekologiczno-Położniczą w Zarszynie?

GMINA ZARSZYN / Od trzech miesięcy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MedicSan poszukuje nowego lekarza ginekologii. Bez skutku. Dotychczasowy lekarz, który z MedicSanem był związany kilka lat, już nie prowadzi praktyki lekarskiej w Gminie Zarszyn.

zarszyn placowka 250x250

Do tej pory pacjentki mogły korzystać z poradni w poniedziałki i piątki od godziny 8.00 do 13.00. Wtedy przyjmowała lekarz ginekolog Agnieszka Wychowanek-Strzałko lub w środy pomiędzy godziną 15.30, a 19.30, kiedy to przyjmował doktor Marek Birczyński, który nadal prowadzi praktykę lekarską w MedicSanie, ale tylko do końca stycznia. Po odejściu doktor Wychowanek-Strzałko również i doktor Birczyński rezygnuje z leczenia w poradni w Zarszynie. Jeśli do tego momentu obowiązków nie przejmie inny doktor, to z dniem 1 lutego poradnia zostanie zamknięta.

– Intensywnie szukamy nowego lekarza, który zajmie miejsce pani doktor Agnieszki Wychowanek-Strzałko – mówi doktor Dariusz Wanielista z MedicSanu. – Na chwilę obecną czekamy na decyzję dwóch lekarzy. Mimo wszystko musimy brać pod uwagę najgorszą z opcji, gdyż problem braku lekarzy na Podkarpaciu definitywnie wzrasta. Coraz częściej zdarza się, że miejsca pracy są, ale brakuje osób.

Jeśli czarny scenariusz sprawdzi się i nikt nie zajmie miejsca doktor Wychowanek-Strzałko, pacjentki MedicSanu będą musiały szukać lekarza gdzie indziej.

– Informacja o zamknięciu Poradni Ginekologicznej w Zarszynie dla sporej grupy pacjentek jest bardzo dużym zaskoczeniem – podsumowuje całą sytuację jedna z pacjentek z Pielni. – Dla wielu z nich była to długoletnia współpraca. Bardzo miła i kompetentna pani lekarz ginekolog była dla nas bardzo pomocna. Dla wielu pacjentek dalsza współpraca nie będzie możliwa, gdyż mogą to być tylko wizyty prywatne. Mamy nadzieję, że nasza poradnia zostanie wkrótce znowu otwarta i nie będziemy zmuszone do poszukiwania innej.

O zaistniałej sytuacji będziemy informować na bieżąco.

at

Komentarze   

+3 #2 Zarszynianka 2016-01-21 10:03
Ta poradnia to porażka razem z tym całym MedicSan - ciągną kasę z NFZ na potęgę a na wizyty z dzieckiem do lekarza rodzinnego trzeba czekać nawet do tygodnia. Zgadzam się z wcześniejszą opinią ze chorobę to trzeba u nich zaplanować z tygodniowym wyprzedzeniem a jak chce się umówić do lekarza to dodzwonienie się graniczy z cudem, co według mnie jest paradoxem bo tam zwykle ludzi nie ma w poczekalni więc i panie na recepcji nie mają za wiele roboty.
Zmonopolizowali sobie gminę zarszyn i za duże pieniądze z NFZ oferują mierny jakoś usług oraz kiepską dostępność dla pacjenta. Teraz i tak większość ludzi jeździ do Beska -tam jakoś można było zorganizować ośrodek który dobrze funkcjonuje i nie jest nastawiony na zdzieranie kasy tylko na pacjenta, oferując wysoki poziom usług.
Dziękuję i do widzenia!
Cytować
+3 #1 beks 2016-01-21 09:18
Podziękujmy panu Doktorowi Wanieliscie poradnia medinscan to pożal sie boże ludzie żeby iść do lekarza to trzeba sobie chorobę zaplanować bo inaczej nie przymnie dziadostwo i tyle!!!Dzwonisz do ośrodka zdrowia to telefonu nie odbierają celowo lub odkładają słuchawkę że niby zajęte i coś sie stanie i nedidzwonisz się!!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież