163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Drugi etap prac hydroizolacyjnych przy kościele w Zarszynie

ZARSZYN / W minionym tygodniu rozpoczął się kolejny etap prac hydroizolacyjnych przy kościele św. Marcina i Matki Bożej Szkaplerznej w Zarszynie. Tym razem zostanie przeprowadzona hydroizolacja ściany wschodniej od strony parkingu. Prace prawdopodobnie potrwają parę miesięcy.

DSC 0496 Kopiowanie Kopiowanie

Prace hydroizolacyjne przy ścianie wschodniej kościoła to pierwsza część rozpoczętych w ubiegłym roku prac konserwatorskich przy zarszyńskiej świątyni. Kilka dni temu przeprowadzono prace odkrywkowe. Fundamenty po tej stronie mają około 3 m głębokości, dlatego ze względu na ich stabilność, zdecydowano, że roboty przy ścianie będą przeprowadzone w kilku etapach. Obecnie fundamenty są oczyszczane i impregnowane. Koszt prac wyniesie około 130 tysięcy zł. Ze środków zewnętrznych udało się pozyskać od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – 30 tys. zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie – również 30 tys. zł. Projekt realizuje, tak jak w roku ubiegłym, krakowska firma AC Konserwacja Zabytków Piotrowski, Kosakowski Spółka Jawna.

W roku ubiegłym przeprowadzono hydroizolację ściany zachodniej i południowej. Prace konserwatorskie rozpoczęto od pionowej hydroizolacji fundamentów budynku i instalacji odgromowej. O kolejności wszystkich prac budowlanych i gospodarczych przy kościele i w kościele decyduje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu z delegaturą w Krośnie, gdyż przy budynkach wpisanych do rejestru zabytków nie można mówić o jakiejkolwiek samowoli. Dzięki takiemu nadzorowi ze strony konserwatorów zabytków istnieje pewność, że przeprowadzany remont będzie wykonany dobrze i rzetelnie.

at

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież