163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

V sesja Rady Gminy Zarszyn FOTO i VIDEO

ZARSZYN / W V sesji Rady Gminy Zarszyn, która odbyła się w dniu 25 marca 2015 roku, uczestniczył profesor Roman Kuźniar, inicjator Letniego i Zimowego Rajdu „Śladami Dwóch Kardynałów”.

DSC 0161 Kopiowanie

Na posiedzeniu prof. Kuźniar zabrał głos w związku z pomysłem utworzenia w Domu Ludowym w Pastwiskach Regionalnego Centrum Pamięci księdza Kardynała Karola Wojtyły, wykazując zasadność stworzenia takiego miejsca. Prawdopodobnie, jeśli prace ruszą, a warto zaznaczyć, że jedyną przeszkodą nadal pozostają pieniądze, Centrum zostanie ulokowane na poddaszu Domu Ludowego. W związku z tym budynek będzie remontowany. Po burzliwej dyskusji, gdyż niektórzy radni wskazywali na pilniejsze potrzeby gminy, zdecydowano przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na utworzenie Centrum. Jednak zrealizowanie projektu nadal jest w znacznej mierze uzależnione od kolejnych funduszy, które uda się pozyskać od instytucji państwowych oraz prywatnych inwestorów.

DSC 0157 Kopiowanie

Do porządku obrad z inicjatywy Wójta Gminy Zarszyn, wprowadzono dwa dodatkowe punkty. Pierwszy z nich dotyczył podjęcia uchwały w sprawie współpracy gminy Zarszyn z Towarzystwem na rzecz Ziemi w Oświęcimiu przy realizacji projektu ze środków mechanizmu finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Drugi punkt wniesiony do porządku obrad odnosił się do podjęcia uchwały o przystąpieniu gminy Zarszyn do Stowarzyszenia „Energie Cités” z siedzibą w Krakowie. Wszystkie pozostałe uchwały przewidziane w porządku obrad zostały podjęte.

W wolnych wnioskach i zapytaniach Przewodniczący Rady Gminy, Janusz Konieczny zapoznał radnych oraz zaproszonych gości z następującymi pismami. Pierwsze z nich dotyczyło prośby Miasta Krosna o przyłączenie się do apelu skierowanego do Zarządu Województwa Podkarpackiego o powstanie bezpośredniego połączenia kolejowego Krosna z Rzeszowem, co skróciłoby czas podróży nawet o godzinę. Drugie pismo zostało przysłane z Centrum Jana Pawła II z prośbą o wsparcie finansowe. Trzecie pismo, które odczytał Przewodniczący Rady Gminy Zarszyn przysłali mieszkańcy Jaćmierza z krytyką nowej Orkiestry Dętej Jaćmierz, gdyż, jak twierdzą autorzy listu, jest to twór nie mający nic wspólnego z długoletnią tradycją miejscowości Jaćmierz. Autorką ostatniego listu, który wpłynął do Rady Gminy jest niepełnosprawna mieszkanka gminy. Zwróciła ona uwagę na brak podjazdu umożliwiającego osobom chorym wejście do urzędu gminy.

DSC 0160 Kopiowanie

Wśród problemów, na które uwagę zwrócili sami radni i zaproszeni goście pojawiły się zapytania dotyczące oświetlenia przy drodze powiatowej na odcinku od kółka rolniczego w Jaćmierzu w stronę Wzdowa, zaśmiecenia rowów przy drogach powiatowych, powołania komisji statutowej odnośnie zmian w statucie Posady Jaćmierskiej, wynagrodzeń dla sołtysów po wprowadzeniu inkaso, wycięcia konarów przy ulicy Słonecznej i Kwiatowej w Posadzie Zarszyńskiej, remontu ulicy Rolnej i ulicy Słonecznej, przedłużenia godzin pracy urzędu gminy przynajmniej w jeden dzień w tygodniu, napraw chodnika łączącego Długie z Zarszynem, przystanku w Jaćmierzu, zakupienia dwóch grzejników na salę w Jaćmierzu oraz możliwości pomocy finansowej przy zakupie sprzętu do siłowni, którą utworzono w remizie strażackiej w Pielni.

 

Sprawozdanie Wójta Gminy Zarszyn

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież