163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

6O przyszłych pielęgniarek oraz 54 ratowników medycznych rozpoczęło kształcenie w sanockiej Uczelni

Kierunki medyczne, nadal cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. W Instytucie Medycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. J. Grodka w Sanoku, naukę na pierwszym roku studiów rozpoczęło 114 osób.

 panorama piel i rm

Zawód pielęgniarki jest zawodem przyszłości. Zjawisko postępującego starzenia się społeczeństwa i związane z tym wzrastające zapotrzebowanie na opiekę pielęgniarską, skłania młodych ludzi do podjęcia studiów na kierunku pielęgniarstwo. Obecnie, pojawia się coraz więcej ofert pracy, dających możliwość zatrudnienia absolwentów w placówkach ochrony zdrowia w kraju i za granicą. Ponadto, wyjazdy studentów na praktyki w ramach programu Erasmus plus, zwiększają możliwości znalezienia pracy za granicą naszego kraju, czego przykładem jest zatrudnienie dwóch ubiegłorocznych absolwentów kierunku pielęgniarstwo z naszej Uczelni w szpitalu w Oxfordzie.

 Ratownictwo medyczne to kolejny kierunek studiów, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży. Program kształcenia przyszłych ratowników medycznych jest dostosowywany do aktualnych potrzeb zdrowotnych i społecznych oraz spełnia wymogi Krajowych Ram Kwalifikacji Zawodowych. Praktyczny profil kształcenia zakłada nabywanie wiedzy i umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.

 Studenci w sanockiej Uczelni mają także możliwość uczestniczenia w aktywnym życiu studenckim m.in. poprzez udział w pracach Samorządu studenckiego, w sekcjach sportowych, kołach naukowych i kołach zainteresowań np. w studenckim kole wolontariatu czy studenckim kole języka migowego.

PWSZ Sanok