163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Coca-Cola Cup 2014

Dużym sukcesem zakończył się start w 16 edycji  Turnieju  „Coca Cola Cup 2014” piłkarzy Gimnazjum w Długiem. Po dwóch rundach eliminacyjnych dotarli oni aż do finałów wojewódzkich które odbędą się Rzeszowie w ostatni weekend maja.

Swoją drogę do finałów wojewódzkich gimnazjaliści z Długiego rozpoczęli 2 kwietnia. W pierwszej rundzie eliminacyjnej, której byli gospodarzami, rywalami naszej drużyny byli piłkarze z Gimnazjum w Pobiednie, Gimnazjum w Niebieszczanach oraz Gimnazjum w Strachocinie.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy drużynami z Pobiedna i Niebieszczan, lepsza okazała się drużyna z Pobiedna, która wygrała 3:0. W drugim meczu turnieju gospodarze turnieju zmierzyli się  z drużyną ze Strachociny wygrywając pewnie 5:0. Drugą kolejkę rozpoczęły meczem drużyny  z Pobiedna i Strachociny. Po emocjonującym meczu lepsi okazali się zawodnicy z Pobiedna wygrywając 2:1. Drugi mecz naszej drużyny okazał się dużo łatwiejszy niż pierwszy. Nasza drużyna bardzo łatwo pokonała swoich kolegów z Niebieszczan 11:0. Tak, więc w ostatniej kolejce rozstrzygał się awans do dalszej rundy rozgrywek, ponieważ gospodarze turnieju razem z zawodnikami  z Pobiedna zgromadzili po 6 pkt i o awansie decydował bezpośredni mecz obu drużyn. Ale zanim doszło do pojedynku dnia swój ostatni mecz turnieju rozegrali zawodnicy z Niebieszczan i Strachociny, gdzie lepiej wypadli ci drudzy wygrywając mecz 4:2. W ostatnim meczu turnieju awans wywalczyli gospodarze, którzy nie dali szans swoim przeciwnikom i pewnie pokonali zawodników z Pobiedna 6:1. Tak, więc z kompletem punktów drużyna z Gimnazjum w Długiem wywalczyła awans do dalszej rundy rozgrywek.

Tabela końcowa 1 rundy eliminacyjnej

LP

Nazwa drużyny

Licz. pkt

bramki

1

Gimnazjum w Długiem

9

22:1

2

Gimnazjum w Pobiednie

6

6:7

3

ZS Gimnazjum Strachocina

3

4:10

4

 

0

2:18

 

Druga runda eliminacji także rozegrana została na Orliku przy Gimnazjum i SP w Długiem, tym razem na naszym Orliku gościliśmy drużyny z Gimnazjum w Cisnej, z Gimnazjum w Lubatówce oraz  z Gimnazjum w Jaśliskach.

dsc02057 medium

dsc02135 medium

dsc02136 medium

Pierwszy mecz turnieju rozegrały drużyny z Cisnej i Jaślisk, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zawodników z Jaślisk 5:0. W drugim meczu turnieju zawodnicy gospodarzy zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Lubatówki, wygrywając pewnie 4:0. W drugiej kolejce spotkali zwycięscy swoich pierwszych meczy, czyli drużyny z Długiego i Jaślisk oraz przegrani, drużyny z Cisnej i Lubatówki.  
W meczu tych drugich padł wynik 2:1 dla drużyny z Lubatówki, zaś w meczu drużyn zwycięskich  w pierwszej kolejce, lepsi okazali się gospodarze turnieju pokonując zawodników z Jaślisk 2:1. Także po tym meczu i innych wynikach w grupie było już wiadomo, że awans na turniej wojewódzki wywalczyła drużyna z Długiego. W ostatniej kolejce turnieju drużyna z Jaślisk pokonała pewnie drużynę  z Lubatówki 8:1, zaś gospodarze pokonali Dryżynę z Cisnej 6:3.

Podsumowując start naszej drużyny w dwóch rudach eliminacyjnych trzeba zaznaczyć fakt, że nasza drużyna wgrała wszystkie swoje mecze strzelając w sumie 36 bramek i tracąc tylko 5. Wszystkie strzelone bramki przez naszą drużynę rozdzieliło miedzy sobą dwóch zawodników Bartosz Gołda oraz Michał Borek.

 dsc02103 medium

Na zdjęciu: Bartosz Gołda. w tle Bartłomiej Patrylak i Michał Borek

 dsc02116 medium

Na zdjęciu: Michał Borek

Tabela końcowa 2 rundy eliminacyjnej

LP

Nazwa drużyny

Licz. pkt

bramki

1

Gimnazjum w Długiem

9

12:4

2

 

6

14:3

3

 Gimnazjum Lubatówka

3

3:13

4

 

0

4:13

 

Autorami tak pięknego sukcesu byli: stoją od lewej: Bartłomiej Patrylak, Kobiałka Michał, Gołda Bartosz, Twardy Arkadiusz, Pietrzkiewicz Norbert, Wolański Jakub, Borek Michał, Tutak Krzysztof- trener. Klęczą od lewej: Michura Rafał, Małek Patryk, Mały Jakub.

dsc02029 medium

UG Zarszyn