163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Dzień Ziemi - zajęcia otwarte w Szkole Podstawowej w Bażanówce

BAŻANÓWKA / O tym, iż należy dbać o środowisko przyrodnicze nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Jednak życie pokazuje, że w tej dziedzinie jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia. Pewne chińskie przysłowie mówi: "Jeśli myślisz o przyszłości na jeden rok, to sadź ryż, jeśli na dziesięć lat, to sadź drzewo, jeśli na sto lat, to ucz ludzi". Dlatego o ochronie środowiska należy rozmawiać z dziećmi już od najmłodszych lat. 

DSC07143

W Szkole Podstawowej w Bażanówce od dwóch lat w klasach I-III jest realizowany program ekologiczny pod hasłem Uczymy się kochać Ziemię. Uwieńczeniem wszystkich działań były zajęcia otwarte przeprowadzone 22 kwietnia przez p. Halinę Żeliszewską. 38 uczniów klas młodszych zaprezentowało, utrwaliło i pogłębiło swoją wiedzę przyrodniczo-ekologiczną. Wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, udzielały odpowiedzi na pytania quizowe, rozpoznawały rośliny chronione, segregowały śmieci, nauczyły się piosenki ekologicznej. Wysłuchały również wielu ciekawostek dotyczących ochrony środowiska oraz listów dla Ziemi napisanych przez klasę III. Po złożeniu przez dzieci obietnicy Ziemi, że będą ją chronić i szanować, zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone dyplomy dla poszczególnych klas. Na zakończenie wszyscy otrzymali plakietki Przyjaciel Przyrody i słodki upominek. Mamy nadzieję, że poprzez udaną zabawę dzieci zostały wdrożone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody. 

 

 

H. Ż.

SP Bażanówka

 

materiały nadesłane