dufrat3

 

reklama desperado 780x120px

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Zniszczenia w Bajkowej Krainie Pogranicza w Odrzechowej FOTO

Bajkowa Kraina Pogranicza w Odrzechowej jest dewastowana. W ostatnim czasie doszło do całkowitego zniszczenia postaci Hanki oraz znacznych uszkodzeń Rumcajsa, Bolka i Lolka oraz Krecika. Uszkodzono również jeden domek. Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka” zwróciła się kilka dni temu z prośbą o kontakt. Jeśli ktoś posiada informacje na temat zniszczeń i okoliczności ich powstania może skontaktować się z biurem LGD „Dorzecze Wisłoka”, mieszczącym się w Zarszynie przy ul. Bieszczadzkiej 98 lub pod numerem telefonu 13 46 700 75 .

Bajkowa Kraina Pogranicza to wymarzone miejsce, gdzie najmłodsi i ich opiekunowie mogą spędzić wspólnie czas, bawiąc się i relaksując w otoczeniu doskonale znanym zarówno rodzicom, jak i dzieciom postaci z bajek, baśni i legend. Miejsce zostało stworzone z myślą o naturalnej dziecięcej ciekawości świata, niespożytych pokładach energii i niezliczonej ilości pomysłów. Bajkowa Kraina to alternatywa spędzania wolnego czasu zarówno przez dzieci jak i rodziców, daje możliwość realizacji zabaw ruchowych, kontaktu z rówieśnikami oraz integracji środowisk społecznych. Oferta skierowana zarówno dla osób indywidualnych jak i grup zorganizowanych. Stowarzyszenie „Dorzecze Wisłoka” zorganizuje pobyt (gry, zabawy, konkursy, ognisko) dla osób, które zgłoszą swoje zainteresowanie.

„Bajkowa Kraina Pogranicza " powstała w drodze realizacji mikroprojektu, którego beneficjentem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Wisłoka”. Partnerem mikroprojektu ze strony słowackiej byłoStowarzyszenie Górna Olka.Realizowany był w okresie od 1.05.2011 r.  do 30.04.2011 r.

 Wartość tego  projektu: 52 077,57€ w tym dofinansowanie z EFRR 44 265,93€

 

Celem głównym projektu był rozwój i intensyfikacja współpracy polsko–słowackich mieszkańców pogranicza, która przyczyniła się do stworzenia trwałych struktur i mechanizmów współpracy. W trakcie realizacji projektu utworzono mini park pn. Kraina bajek, baśni i legend. Uczestnictwo mieszkańców Polski i Słowacji we wszystkich działaniach podejmowanych w projekcie wpłynęło na wzajemne poznanie się społeczności oraz wymianę doświadczeń. Współpraca angażująca całe rodziny i pokolenia pogłębiła stosunki między społecznościami Polski i Słowacji, a także przyczyniła się do tworzenia kolejnych projektów i atrakcji.

 

Główne działania zrealizowane w ramach projektu:

 

  • Organizacja konferencji inauguracyjnej  nt. rozwoju atrakcji na szlaku konno-taborowym, konieczności wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi i wpływu bajek na kształtowanie postaw dziecka,
  • Utworzenie mini parku pn.  Kraina bajek, baśni i legend,
  • Organizacja Międzynarodowego Dnia Dziecka – imprezy integracyjnej w Domu Ludowym w Odrzechowej,
  • wyjazd polskich dzieci na Słowację w celu nawiązania więzi i współpracy pomiędzy uczestnikami, wymiany wiedzy o kulturze i tradycji,
  • „Mały kurs jazdy konnej” - nauka jazdy na hucułach – warsztaty w siodle: wykorzystanie koni w terapii, nauka jazdy, pierwsze kontakty dzieci z końmi.
  • Promocja projektu -  opracowanie i opublikowanie materiałów promocyjnych,
  • Organizacja Festiwalu pn. „Europejski dzień bajki” , była to impreza podsumowująca projekt, na której oficjalnie otwarto Krainę bajek, baśni i legend oraz przedstawiono osiągnięte w projekcie rezultaty.

AT

 

 

Komentarze   

-2 #6 Ziemianin 2017-10-15 22:01
Trudno uwierzyć że to badziewie kosztowało 52000 euro!!!.....

To wygląda na jakiś przekręt. Gdzie trafiły te pieniądze? Kosztorys to pewnie jakiś kabaret....
Cytować
0 #5 znany 2016-10-31 10:33
a p. redaktor czemu wyłączył komentarze odnośnie nowego kalendarza? Czyzby OSP Zarszyn i pani prezes przestraszyli się opini publicznej? Przeciez to taka promocja dla OSP Zarszyn. Jako prezeska powiatowa PSL trzeba liczyć się z opinią potencjalnych wyborców w przyszłych wyborach
Cytować
-3 #4 Katharina 2016-10-15 11:56
...to bylo do przewidzenia. Budowa tego bajkolandu to tylko polityczny interes bylego soltysa odrzechowej ktory dowodzil tym calym cyrkiem.
Cytować
-2 #3 jaho 2016-10-10 17:23
Cytuję sonia:
Kto normalny niszczy i demoluje? Ten kto ma kal zamiast mózgu. Gdziekolwiek to jest wybudowane.

pomyśl sama - jak wybudowaliby coś takiego przy oświetlonej drodze to bezmózgi bałyby się niszczyć bo ktoś może zauważyć, a tak kto widzi w czarnej d...e - szkoda wydanych pieniędzy
Cytować
+4 #2 sonia 2016-10-10 07:30
Kto normalny niszczy i demoluje? Ten kto ma kal zamiast mózgu. Gdziekolwiek to jest wybudowane.
Cytować
-4 #1 jaho 2016-10-09 20:50
bo kto normalny buduje coś takiego w czarnej d...e ?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież