163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Obchody Dnia Niepodległości w Nowosielcach FOTO i VIDEO

NOWOSIELCE / Wczoraj minęła 97. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Mieszkańcy gminy Zarszyn świętowali ten dzień w Domu Kultury w Nowosielcach, gdzie przygotowano patriotyczno-historyczny program artystyczny.

DSC 1880 Kopiowanie

 

 

Jako pierwsi wystąpili aktorzy z Theatrum Mundi, którzy wprowadzili publiczność w atmosferę Święta Niepodległości. Spektakl wyreżyserowany przez Urszulę Małek opowiedział o wydarzeniach z lat I wojny światowej.

Następnie na scenie pojawiły się maluchy z Tęczowego Przedszkola w Nowosielcach. Wystąpiły dwie grupy przedszkolaków. Młodsza "Smerfy" pod opieką Kamili Nawalaniec i Małgorzaty Florian oraz starsza - Krasnale, którą prowadzi Małgorzata Ciupka i Danuta Burczyk. Maluchy zaprezentowały publiczności wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym.

Nie zabrakło też wspólnych śpiewów. Zgromadzeni widzowie wykonali razem pieśń "Jak to na wojence ładnie" i "Ciężkie życie legionera". Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowosielcach wystąpili w inscenizacji spektaklu "Wolność". W trakcie przedstawienia odśpiewano wspólnie Hymn Państwowy.

Uroczystości zakończyły się występem Regionalnego Zespołu Ludowego "Ziemia Sanocka".

Obchody zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowosielcach i Szkoła Podstawowa w Nowosielcach przy współpracy z Urzędem Gminy w Zarszynie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież