dufrat3

 

reklama desperado 780x120px

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

V Beskidzki Rajd Narciarski już za nami! FOTO i VIDEO

GMINA ZARSZYN / W dniu 7 lutego odbył się jednodniowy V Beskidzki Rajd Narciarski „Śladami Dwóch Kardynałów”. Narciarze, w grupie około 30 osób, wyruszyli z Pastwisk o godzinie 8.00.

DSC 0002 Kopiowanie

W tym roku trasa rajdu była nieco dłuższa. Przebiegała dwoma szlakami: zielonym w las, przez górę św. Anny do Puław Górnych, tam w miejscu rozdrożnej lipy uczestnicy już czerwonym szlakiem weszli w pasmo Bukowicy, aby udać się przez Tokarnię i Karlików do masywu Kamienia, a następnie przez Wahalowski Wierch i komaniecki las do Domu Rekolekcyjnego Sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie na narciarzy czekał ciepły posiłek.

Głównym organizatorem Rajdu była Gmina Zarszyn. Na rozpoczęciu nie zabrakło Wójta gminy, Andrzeja Betleja oraz Romana Kuźniara, polskiego politologa i profesora nauk humanistycznych, który bierze czynny udział w każdym Rajdzie „Śladami Dwóch Kardynałów”. Przed wyruszeniem w drogę narciarze uczcili chwilą ciszy zmarłego w grudniu 2014 roku Stanisława Nahajowskiego, prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Nad bezpieczeństwem uczestników jak zawsze czuwał Bieszczadzki Oddział GOPR-u.

Co prawda Narciarski Rajd nie integruje aż tylu uczestników jak Letni Rajd Beskidzki, w którym bierze udział zwyczajowo około 300 osób, ale w każdym kolejnym roku liczba narciarzy rośnie. Na przebieg Rajdu i wybór trasy wpływają warunki pogodowe, gdyż z powodu naszej kapryśnej zimy często śniegu jest albo za mało, albo za dużo. W tym roku można przyznać, że zima dopisała i rajd sprawił narciarzom dużo radości.

 

A.T.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i video z rozpoczęcia Rajdu.

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież