163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Ciarko PBS Bank STS Sanok - Nesta Mires Toruń 3:2

Nie przyszło łatwo trzecie zwycięstwo hokeistom Ciarko PBS Bank STS Sanok. Sanoczanie pewnie prowadzili 2:0, ale w ciągu 12 sekund trzeciej tercji torunianie doprowadzili do wyrównania. Ostatecznie sprawy w swoje ręce wziął Mike Danton, który indywidualną akcją w dogrywce dał zwycięstwo gospodarzom.

DSC 0182 Kopiowanie

W pierwszej tercji dominowali gospodarze, ale dobrze w bramce dysponowany był tego dnia Michał Plaskiewicz. W sytuacji sam na sam wybił kijem krążek spod kija Michaela Dantona a wcześniej bramkarza gości uratował słupek po petardzie Jere Ölandera. Z drugiej strony w dogodnej sytuacji Siarhiej Kukuszkin nie opanował krążka przed odsłoniętą częścią bramki gospodarzy.
 
Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiej bramki gospodarzy. Podanie wzdłuż bramki Benjamina Breaulta wykorzystał Michael Danton. Akcję rozpoczął Jere Ölander, który ucierpiał zaraz po oddaniu krążka do Breaulta Fin zwijał się z bólu i zszedł do szatni z której nie wyszedł do końca spotkania. Kolejne dwie akcje gospodarzy nie dały podwyższenia wyniku. Strzał Breaulta świetnie łapaczką z metra wyciągnął Plaskiewicz a dwie minuty później ponownie zadźwięczał słupek po strzale Joniego Tuominena. Kolejna akcja przyniosła drugiego gola, gdy Danton obsłużył Breaulta. Torunianie próbowali kilkakrotnie zaskoczyć Mateusza Skrabalaka, ale nawet w dogodnych sytuacjach zabrakło im precyzji.
 
- Mamy dużo okazji do zdobycia bramki, sam miałem kilka. Jeszcze brakuje w tych sytuacjach szczęścia. Liczę, że w następnych meczach się przełamie - zapewnia Piotr Naparło, napastnik Ciarko PBS Bank.
 
W ostatniej tercji nie mając nic do stracenia coraz śmielej zaczęli atakować hokeiści Nesty Mires Toruń. W 45 minucie w ciągu 12 sekund odrobili straty dostają wiatr w żagle. Najpierw Daniel Minge wykorzystał podanie wzdłuż bramki Alaksandra Zacharanka a za moment do remisu doprowadził Mariusz Kuchnicki, który wykorzystał gapiostwo obrońców i podanie zza bramki Jarosława Dołęgi. Do końca regulaminowego czasu gry obie ekipy próbowały przechylić szalę na swoją stronę ale brakowało wykończenia.
 
Spotkanie zakończyło się w dogrywce gdy w jej drugiej minucie Mike Danton przejechał całe lodowisko i w sytuacji sam na sam ulokował gumę strzałem z nadgarstka nad parkanem Plaskiewicza.
 
- Nie chcę odebrać nic Toruniowi bo rozegrali świetne wyjazdowe spotkanie. Czekali na swoje okazje i jak je dostali to strzelili. To jest perfekcyjne taktyczne ustawienie drużyny, która gra na wyjeździe - powiedział po meczu Mike Danton.
 
Po meczu powiedzieli:
 
Kari Rauhanen (trener Ciarko PBS Bank STS Sanok): Czekaliśmy na moment kiedy strzelimy gola. Drugą tercje zaczęliśmy już z myślą, że ten mecz jest już nasz. Jednak w trzeciej odsłonie w ciągu minuty było 2-2. Toruń dostał siły i zaczęli grać lepiej. Nasi zawodnicy zaczęli grać zbyt nerwowo. W dogrywce udało się nam, Danton wziął ciężar gry na swoją klatę i zapewnił nam zwycięstwo.
 
Marek Górecki (II trener Nesta Mires Toruń): - Staraliśmy się jak mogliśmy, trochę inaczej przygotowaliśmy się bo trzy lata graliśmy w pierwszej lidze, drużyna trenowała tylko wieczorami. Teraz trenujemy dwufazowo, sparingów rozgraliśmy tylko cztery. To nasz w sumie siódmy mecz w sumie, powoli wchodzimy w ten rytm. Będziemy starali się walczyć o jak najlepsze miejsce. Drużyna pokazała że jednak coś potrafi, nie jest to zlepek indywidualności, jest to drużyna bez nazwisk ale z charakterem. Mam nadzieje, że z meczu na mecz będziemy robili coraz większe postępy. Gratulacje dla Sanoka za zwycięstwo, byli lepsi o tą jedną bramkę.
 
Ciarko PBS Bank STS Sanok - Nesta Mires Toruń 3:2 d. (0:0, 2:0, 0:2, d. 1:0)
1:0 Danton - Breault, Ölander (20:26)
2:0 Breault - Danton, Sproule (26:00)
2:1 Minge - M. Kalinowski, Zacharanka (45:33)
2:2 Kuchnicki - Dołęga, Dzięgiel (45:45)
3:2 Danton - Lipsbergs (61:59)
 
Sędziowali: Paweł Breske (główny) - Mateusz Bucki, Paweł Kosidło (liniowi)
Minuty karne: 8 - 12.
Strzały: 39 - 19.
Widzów: 2 000.
 
Ciarko PBS Bank: Skrabalak - Lipsbergs, Tuominen; Danton, Breault, Biały - Sproule, Ölander; Strzyżowski, Ćwikła, Sliwinski - Rąpała, Demkowicz; Naparło, Kostecki, Bielec - Skokan.
 
Nesta Mires: Plaskiewicz - Huzarski, Lidtke; Dzięgiel, Kuchnicki, Dołęga - Kamko, Zacharanka; M. Kalinowski, Kukuszkin, Minge - Żylinski, Podsiadło; Strużyk, Winiarski, Bomastek - Skólmowski, Heyka; Husak, Wiśniewski, Pieniak.
 
Galeria: Tutaj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież