163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Inauguracja z piekła do nieba

Na inauguracje sezonu hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok odnieśli zwycięstwo 4:3 z Polonią Bytom. Sanoczanie przegrywali 1:3 do 50 minuty gdy w ciągu 7 minut zaaplikowali rywalowi trzy bramki.

DSC 0197 Kopiowanie

Przed meczem i w przerwach popis muzyczny dawał zespół Need For Strings. Dwie dziewczyny z Katowic na skrzypcach rozgrzewały atmosfere na trybunach swoją muzyką. Jednak niewiele zabrakło, żeby inauguracja w Arenie Sanok nowego sezonu PHL zaczęła się od porażki.
 
Przed dwie tercje gospodarze bili głową w mur, nie mając pomysłu na dobrze ustawionego przeciwnika, który co rusz kontrował sanoczan. W pierwszej odsłonie Kanadyjczyk Benjamin Breault wjechał przed bramkę i wcisnął gumę obok parkanów Landsmana. Poloniści odpowiedzieli dwoma golami, najpierw Martin Przygodzki wykorzystał złe ustawienie defensorów i niepilnowany strzelił pod poprzeczkę a w 16 minucie Marcin Słodczyk położył bramkarza, przejechał nieatakowany przez rywala i wpakował gumę do bramki. W drugiej tercji Błażej Salamon przejechał całe lodowisko i zza bulika lekkim strzałem przy słupku pokonał zasłoniętego Joniego Puurulę. 
 
W ostatnich dwudziestu minutach gospodarze dostali wiatru w żagle, ostra reprymenda w przerwie trenera musiała zadziałać. W ciągu 7 minut i 8 sekund sanoczanie zdobyli trzy gole przechylając szale na swoją korzyść. Najpierw Travis Ouellete zmienił przed bramką wrzutkę z niebieskiej Michaela Dantona, gdy jeszcze kibice nie nacieszyli się z bramki kontaktowej to za sprawą Marka Strzyżowskiego mogli się cieszyć z wyrównania. Popularny "Fryzjer" wymienił gumę z Breaultem a następnie huknął z nadgarstka pod poprzeczkę. W 53 minucie wychodzącego na czystą pozycję Sebastiana Kłaczyńskiego zdaniem sędziego faulował Joni Tuominen i wskazał na rzut karny. Sam poszkodowany tego elementu nie wykorzystał. Zemściło to się na trzy minuty przed końcem meczu gdy z kontrą ruszył Benjamin Breault z Marcinem Białym. Ten drugi idealnie obsłużył pod bramką Kanadyjczyka co jak się później okazało dało ekipie z Sanoka zwycięstwo.
 
- Było blisko sprawienia niespodzianki, niewiele zabrakło. Na pewno napędziliśmy stracha rywalowi. Oddaliśmy w trzeciej tercji pole rywalowi, poczuli się pewnie i później te dwie bramki nas wybiły z rytmu. Mogliśmy jeszcze karnego strzelić, ale się nie udało, to nic gramy dalej. Na pewno pokazaliśmy że jest potanecjał w naszej drużynie. Dojdzie trzech zawodników, którzy jeszcze nie byli zgłoszeni i nie raz sprawimy niespodziankę -powiedział po meczu Łukasz Kulik, obrońca Polonii Bytom.
 
 
Ciarko PBS Bank STS Sanok - TMH Polonia Bytom 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
1:0 Benjamin Breault - Marcin Biały (7:22, 5/4)
1:1 Martin Przygodzki - Marcin Słodczyk - Michał Działo (08:58)
1:2 Marcin Słodczyk - Błażej Salamon - Martin Przygodzki (15:54)
1:3 Błażej Salamon - Marcin Frączek - Matej Cunik (37:33)
2:3 Travis Ouellete - Mike Danton - Marek Strzyżowski (50:17)
3:3 Marek Strzyżowski - Travis Ouellete - Nathan Sliwinski (51:32)
4:3 Benjamin Breault - Marcin Biały - Quinn Sproule (57:25)
 
Minuty karne: 4:12
Strzały: 41:26
Sędziowali: Zbigniew Wolas - Artur Hyliński, Patryk Noworyta
Widzów: 2 600
 
Ciarko PBS Bank: Puurula - Lipsbergs, Tuominen; Sliwinski, Ouellette, Strzyżowski - Sproule, Rąpała; Biały, Breault, Danton - Demkowicz, Skokan; Wilusz, Ćwikła, Kostecki - Olearczyk; Naparło, Bielec.
 

Polonia: Landsman - Cunik, Działo; Przygodzki, Słodczyk, Salamon - Owczarek, Stępień; Cgojevs, Frączek, Dybaś - Falkenhagen, Kulik; Kłaczyński, Krzemień, Tomecko - Uherek; Wieczorek, M. Mazur, D. Mazur.

KH Sanok

 

Galeria: Tutaj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież