163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Rozczarowanie w sanockiej Arenie FOTO

Hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok rozczarowali zgromadzoną publiczność swoją postawą przeciwko MMKS Podhale Nowy Targ. Mistrzowie Polski pomimo wielu wyśmienitych sytuacji przegrali z "Szarotkami" 1:4, którzy wypunktowali skutecznie przeciwnika.

DSC 6593

Pierwsza tercja bezbramkowa. Optyczną przewagę posiadali w niej sanoczanie, ale to głównie z tego względu, że goście aż 10 minut w tej części gry przesiedzieli na ławce kar. Przez pełne 2 minuty „Szarotkom" przyszło bronić się nawet w podwójnym liczebnym osłabieniu. Byli w tym elemencie jednak bardzo skuteczni. Większego zagrożenia pod bramką Ondreja Raszki (kolejny doskonały występ), sanoczanie bowiem wówczas nie stworzyli.
 
Początek drugiej tercji do inicjatywa, momentami bardzo wyraźna, Podhala. Już w pierwszych jej sekundach Dariusz Gruszka znalazł się w sytuacji sam na sam z Bryanem Pittonem, ale przegrał ten pojedynek. Nowotarżanie atakowali jednak dalej. W krótkim odstępie czasu swoje okazje mieli Mateusz Michalski i Jarosław Różański. Strzały obu bronił jednak Pitton. Wreszcie w 30 min indywidualną akcją popisał się Damian Kapica, który mimo asysty jednego z sanockich obrońców zdołał, między parkanami bramkarza, skierować krążek do bramki. Za moment prowadzenie „Szarotek" powinien podwyższyć Gruszka, ale ponownie przegrał starcie „oko w oko" z Pittonem. W między czasie karę złapał Mateusz Michalski, a za moment dołączył do niego Krystian Dziubiński. Grając w liczebnej przewadze sanoczanie obstrzeliwali bramkę Raszki i w 33 min dopięli swego. Michel Cichy zmienił tor lotu krążka po strzale Miroslava Zatko i bramkarz „Szarotek" skapitulował. W 38 min Podhale odzyskało jednak prowadzenie. Zrehabilitował się Gruszka, który przejął krążek po stracie Martina Vozdeckiego, wjechał w tercje sanoczan, uderzył na bramkę i spóźniony z interwencją Pitton po raz drugi przepuścił krążek do bramki między nogami.
 
W ostatnich 20 minutach spodziewano się naporu gospodarzy. Tymczasem Podhalanie wcale nie zamierzali się desperacko bronić i w 44 min podwyższyli prowadzenie. Przy sygnalizowanej karze dla jednego z zawodników z Sanoka, Damian Kapica świetnie dojrzał przed bramką Gruszkę, a ten z bliska dopełnił formalności. „Szarotki" poszły za ciosem i w 48 min wyprowadziły kolejny skuteczny „cios", wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Strzał Joni Havarinena Pitton obronił, ale wobec dobitki Damiana Kapicy był bez szans. Ten gol definitywnie rozstrzygnął losy tego spotkania. Zakończył go pięściarski pojedynek Roberta Mrugały z Mattem Williamsem.
 
Maciej Zubek - podhaleregion.pl
 
Po meczu powiedzieli:
 
Miroslav Fryčer, trener Ciarko PBS Bank: - Dzisiaj nie pomogliby nam Gretzky z Jagrem. Moi zawodnicy mieli zbyt duże przemotywowanie, zbyt wiele chcieli po tych meczach przeplatanych wygranymi i porażkami. Brakowało spokoju w przewagach 5 na 3  czy 5 na 4, nie było tej lekkości. Takie mecze po prostu czasem się zdarzają, co mogliśmy zrobić źle tak dzisiaj nam się to udawało od pierwszej do ostatniej minuty.
 
Marek Ziętara, trener MMKS Podhale: - Na pewno sprawiliśmy sporą niespodziankę, wygrywając na lodowisku Mistrza Polski. Z przebiegu spotkania kluczowym momentem było wybronienie w pierwszej tercji osłabienia 5 na 3 i 5 na 4. Notorycznie byliśmy wyrzucani na ławkę kar, ale chłopcy to wybronili. Później stworzyliśmy sobie kilka sytuacji z kontrataku z czego też padły bramki. W trzeciej odsłonie staraliśmy się grać uważnie w obronie, nie popełniać błędów i szukać swoich szans w kontrataku. Cieszę się bardzo, bo moi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki do końca spotkania.
 
Ciarko PBS Bank Sanok – MMKS Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
0:1 Damian Kapica - Tomasik (29:18),
1:1 Cichy - Turoň - Endal (32:58, 5/4)
1:2 Gruszka (37:10),
1:3 Gruszka - Damian Kapica, Dziubiński (43:01),
1:4 Damian Kapica - Havarinen, Bryniczka (47:51).
 
Sędziowali: Tomasz Radzik (główny) - Marcin Młynarski, Tomasz Przyborowski (liniowi).
Strzały: 56 - 32.
Minuty karne: 35 min (w tym kara meczu dla Williamsa za niesportowe zachowanie) – 41 min (w tym kara meczu dla Mrugały za niesportowe zachowanie).
Widzów: 1 300.
 
Ciarko PBS Bank: Pitton - Turoň, Williams; Danton, Pietrus, Cichy – Zatko, Richter; Kostecki, Sawicki, Vozdecky – Dutka, Rąpała; Endál, Wilusz, Biały - Klemientjew, Dolny; Mermer, Ćwikła, Wanat.
Trener: Miroslav Fryčer. 
 
MMKS Podhale: Raszka – Sulka, Havarinen; Różański, Dziubiński, Gruszka – Lučka, Tomasik; Damian Kapica, Bryniczka, Omieljanienko – Łabuz, Mrugała; Michalski, Wronka, Zarotyński – Imrich, Jaśkiewicz; Olchawski, Daniel Kapica, Stypuła.

Trener: Marek Ziętara

Ciarko PBS Bank KH Sanok

 

Galeria: Tu

Komentarze   

0 #5 rus 2015-01-22 08:50
Nazeczonakcejes zvzejeczacnamec z
Cytować
0 #4 rus 2015-01-22 08:47
Bylemznazeczono nameczu
Cytować
0 #3 rus 2015-01-22 08:46
Nastepnymeczmus zowugrac
Cytować
0 #2 rus 2015-01-22 08:44
Placebiletaonin icniegrajo
Cytować
0 #1 rus 2015-01-22 08:43
Totakniebedzie
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież