163040246 128608399269625 1538684182624576779 n

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Profbud Liga za nami...

KROSNO / BAŻANÓWKA / Za nami ostatnia 6 kolejka Profbud ligi. Od listopada do stycznia, 2 razy w miesiącu na fantastycznej Hali pod Balonem w Krośnie odbywała się Profbud Liga, w której też występował zespół Orzełka Bażanówka z rocznika 2007, który rywalizował z fantastycznymi zespołami z Podkarpacia i Małopolski, takimi jak Dunajec Nowy Sącz, Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec, Beniaminek Krosno, Soccer Ropczyce, Ziomki Rzeszów, Bardomed Krosno, AktivPro Rymanów, AP Sanok.

1

W każdej kolejce, każdy zespół rozgrywał 9 meczy co łącznie daje 54 mecze, w sumie podczas tego turnieju rozegrano 270 meczy strzelono 1070 goli, z tego 98 goli strzelili zawodnicy Orzełka. Każdy zespół spędził na boisku ponad 12 godzin. Zwycięzcą pierwszej edycji zostali zawodnicy Dunajca Nowy Sącz, wyprzedzając gospodarzy Beniaminka Krosno, na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z Mielca.

,, 7 miejsce Orzełka na 10 drużyn nie oddaje w pełni tego co robimy na treningach z prostej przyczyny: w naszej szkółce jest 15 zawodników w roczniku 2007 z tego 4 z rocznika 2008, a w innych zespołach jest tych zawodników po 30 i więcej i trenerzy z tych drużyn wybierają tylko najlepszych, u nas gra każdy. Nie każdy rodzic jest też zainteresowany wyjazdami dziecka na turnieje i wolę tych rodziców musimy uszanować. Tylko w nielicznych przypadkach (2-3 mecze z 54 jakie rozegraliśmy) pozwoliliśmy sobie na wystawienie mocniejszego składu), a tak grali wszyscy chłopcy bez względu na umiejętności czy staż w drużynie. Po trzecie nasi chłopcy trenują tylko półtora roku, a połowa z nich połowę tego okresu, a w innych szkółkach zawodnicy trenują 3-4 lata. Po czwarte w mieście, gdzie jest 60-80-100 tysięcy mieszkańców łatwiej jest o wyszukanie talentów, niż w miejscowości mającej 700 mieszkańców. Łatwiej też jest o znalezienie w mieście pieniędzy na działalność, niż na wsi, gdzie nie ma firm. Duże gminy też chętniej pomagają takim szkółką, u nas mam wrażenie, że włodarze naszej gminy boją się nas wspomóc, chociaż jesteśmy jedyną taką akademią na jej terenie, która szkoli dzieci przez cały rok. Mam nadzieję, że temat naszej szkółki znajdzie się na wokandzie podczas sesji Rady Gminy i ktoś spojrzy na nas przychylnym okiem. Mam nadzieję, że znajdzie się kilka groszy na sprzęt sportowy, na pokrycie kosztów wyjazdów na turnieje jak jest to, chociażby w Gminie Sanok’’ – mówi koordynator i trener Konrad Bury

12325398 1049455085097009 746022442 n
Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zawodników, wygrane z drużynami takimi jak Sandecja Nowy Sącz, Stal Mielec,czy też regularne ogrywanie lokalnych drużyn, remisy z Beniaminkiem Krosno pokazują, że idziemy w dobrym kierunku...
Bardzo miło słuchało się komentarzy: ,,Gdzie ta Bażanówka jest, bardzo fajnie grają?'' Podchodzili trenerzy, pytali ile mamy kilometrów do nich, wymienialiśmy telefony. To wszystko będzie procentować, to wszystko przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju naszych dzieci.
Dziękujemy organizatorom na czele z fantastycznym Prezesem Beniaminka Grzegorzem Rausem za zaproszenie. Dzięki tej lidze, nasze dzieci zrobiły kolejny krok do przodu w swojej przygodzie z piłką nożną. Liczymy, że w kolejnej edycji nie zabraknie dla nas miejsca...

12358023 1049455355096982 1064445167 n

Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu naszej gminy do naszej szkółki, w każdej chwili można przyjść i zapisać się do naszej drużyny. Obecnie mamy dwie grupy:

  1. Rocznik 2007/08 (trenujemy w szkole w Zarszynie poniedziałki i czwartki o 16:30)
  2. Rocznik 2004/05 (trenujemy w szkole w Strachocinie poniedziałki i środy o 16:15)

W najbliższym czasie powstanie kolejna grupa 2008/09

profbud 2

 

Materiał nadesłany

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież