fotovideo

 

reklama desperado 780x120px

bikemotoportale

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Porównanie produktów to już norma - w ubezpieczeniach także?

Internet diametralnie zmienił nawyki konsumentów i pomógł im zaoszczędzić czas i pieniądze. Obecnie nie ruszając się sprzed komputera, możemy znaleźć dowolny produkt czy usługę w najkorzystniejszej cenie. Czy tak jest również w przypadku ubezpieczeń?

ezarszyn

Są osoby, które nie wyobrażają już sobie zakupów polegających na wejściu do sklepu, pokazaniu towaru palcem i zapłaceniu za niego – chyba że chodzi o mleko lub pieczywo. W przypadku droższych produktów wielu konsumentów zamieniło się w łowców okazji. Nawet jeśli nie posiadają Internetu, studiują gazetki wydawane przez markety w poszukiwaniu rabatów oraz promocji. W ten sposób często mogą zaoszczędzić spore pieniądze.

Produkt jak każdy inny

 

Rewolucja w podejściu do zakupów nie mogła ominąć również produktów ubezpieczeniowych. Chodzi nie tylko o strony poszczególnych ubezpieczycieli, na których bez wychodzenia z domu zapoznamy się z poszczególnymi produktami i ich Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, a poprzez czat skontaktujemy się z konsultantem. Potrzeba porównania ofert sprawiła, że powstały multiagencje ubezpieczeniowe, przedstawiające na swoich stronach oferty kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ubezpieczycieli w różnych kategoriach:

$1·         ubezpieczeń na życie indywidualnych i grupowych,

$1·         ubezpieczeń komunikacyjnych,

$1·         ubezpieczeń turystycznych,

$1·         ubezpieczeń nieruchomości,

$1·         ubezpieczeń dla firm itp.

Jeśli celem naszych zakupów jest polisa na życie, dla wygody użytkowników na multiportalach ubezpieczeniowych można znaleźć rankingi ubezpieczeńna życie, zestawiające oceniane zarówno przez użytkowników, jak i niezależnych ekspertów najlepsze polisy wraz z wyszczególnieniem ich wad i zalet.

Często na łamach portalu powstają też fora internetowe moderowane przez ekspertów. Stanowią one platformę wymiany doświadczeń i najprostszy sposób otrzymania merytorycznej odpowiedzi na pytania związane z daną polisą. Multiportale zamieszczają też różnego typu poradniki i artykuły na temat wyboru optymalnej oferty, przestrzegające przed kruczkami prawnymi w niekiedy bardzo zawiłych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i wyjaśniające zawiłą terminologię związaną z ubezpieczeniami.

Porównywarki i kalkulatory ofert

 

Posiadacze Internetu wiele godzin spędzają, śledząc wyniki porównywarek lub korzystają z usług zarówno sklepów internetowych, oferujących produkty taniej niż sklepy stacjonarne, jak i portali aukcyjnych. Są i tacy, którzy większość rzeczy kupują na portalach lokalnych – bardzo często można tam kupić zupełnie nowe lub mało używane rzeczy, sprzedawane po okazyjnej cenie, bo na przykład okazały się nietrafionym zakupem.

Pomocnym narzędziem wykorzystywanym do skalkulowania oferty danego ubezpieczyciela, dostępnym na tego typu portalach, jest kalkulator ubezpieczenia na życie. Podając podstawowe dane na temat naszego wieku, dochodów, zawodu i sytuacji życiowej (liczba posiadanych dzieci, typ posiadanej nieruchomości, stan cywilny), łatwo wliczymy składkę, co pozwoli nam ogólnie zorientować się, jakie będą miesięczne koszty posiadania polisy. Koszty rzeczywiste wyliczy nam agent ubezpieczeniowy, z którym łatwo skontaktujemy się za pośrednictwem multiagencji ubezpieczeniowej po wyborze określonego produktu.

Jednak zanim to nastąpi, warto skorzystać z jeszcze jednego przydatnego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeniowa. Dzięki niej wstępnie wybrany przez nas produkt porównamy z innymi ubezpieczeniami z określonej kategorii. Wystarczy wypełnić formularz, podając nasze dane podobne jak przy kalkulatorze ofert oraz typ ubezpieczenia, a na maila otrzymamy od 3 do 5 polis wybranych specjalnie dla nas przez doradcę ubezpieczeniowego. W zamian musimy podać nasze dane osobowe, po to by mogli skontaktować się z nami agenci ubezpieczeniowi reprezentujący wybranych ubezpieczycieli.

Porównywarka to dobry wstęp do spotkania z agentem ubezpieczeniowym – nie tylko nas z nim kontaktuje, ale wyposaża nas jeszcze przed spotkaniem w kilka ofert, które możemy w domu porównać, studiując Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Obecnie polisę możemy więc – podobnie jak większość produktów – kupić bez wychodzenia z domu, oszczędzając czas i pieniądze na uciążliwe dojazdy do biur lub telefony do pośredników ubezpieczeniowych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież