dufrat3

 

reklama desperado 780x120px

Partnerzy

podkarpacie
ustrzyki
besko
ebukowsko-jpg
izagorz-jpg
etyrawa-jpg
ekomancza-jpg
lesko
zarszyn
brzozow
wbieszczadach.net
wsanok
 

Zostań

Zostań fotoreporterem ezarszyn.pl Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcia, nakręciłeś film bądź napisałeś ciekawy artykuł i chcesz go opublikować? Bądź pierwszy i napisz do nas!
Kontakt z redakcją:

E-mail: redakcja@ezarszyn.pl

Tel. 502 920 384
Tel. 782 795 602
 

Pod patronatem

LOGO ORKIESTRY

logo posada

Reklama

Jak uzyskać wysokie odszkodowanie po wypadku komunikacyjnym? Czy warto skorzystać z pomocy prawnika?

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. Niestety te feralne zdarzenia odbijają kolosalne piętno na zdrowiu i psychice poszkodowanych. Osoby, które odniosły obrażenia w wypadku komunikacyjnym mają prawo do dochodzenia licznych roszczeń odszkodowawczych. Jak postępować, by uzyskać wysokie stawki pieniężne? Czy warto skorzystać z pomocy prawnika?

doradztwo prawne
Poznaj szeroki katalog roszczeń odszkodowawczych należnych po wypadku
Poszkodowani w wypadkach mają prawo do dochodzenia wielu świadczeń pieniężnych. Z roszczeniem należy zwrócić się do sprawcy wypadku, a dokładniej do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, u którego wykupił polisę OC. Jeśli sprawca nie posiadał ważnego ubezpieczenia lub zbiegł z miejsca zdarzenia świadczeń możemy dochodzić od Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który w takich sytuacjach przejmuje odpowiedzialność. Katalog roszczeń należnych poszkodowanym jest bardzo szeroki, jednak wśród najważniejszych warto wymienić:
-zadośćuczynienie za doznaną krzywdę psychiczną i fizyczną
-odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
-rentę uzupełniającą
-zwrot utraconego dochodu
-zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego
Dochodzone roszczenia są indywidualnie ustalane i muszą odpowiadać zaistniałej szkodzie po wypadku.


Dokumenty to podstawa do dochodzenia odszkodowania
Bardzo istotną kwestią są dokumenty, to na ich podstawie możliwe będzie dochodzenie roszczeń odszkodowawczych. Poszkodowany zobowiązany jest do gromadzenie wszelkich otrzymanych diagnoz, zaświadczeń, rachunków. Bezwzględnym obowiązkiem jest udanie się po zdarzeniu do lekarza w celu oceny obrażeń ciała. Kiedy wszelkie dokumenty mamy już przygotowane musimy sporządzić rzetelny wniosek do ubezpieczyciela. W dokumencie należy opisać wpływ zdarzenia na życie i zdrowie. Od siły argumentów zależeć będzie wysokość przyznanych roszczeń od ubezpieczyciela. Towarzystwo Ubezpieczyciela ma 30 dni na wydanie decyzji w sprawie wypłaty odszkodowania. Poszkodowanemu przysługuje prawo odwołania w ciągu 14 dni od otrzymania pisma.


Wysokie odszkodowanie tylko z pomocą prawnika
Doradztwo prawne dla poszkodowanych w wypadkach cieszy się stale rosnąca popularność. Fachowa pomoc prawnika ma ogromny wpływ na finalne kwoty przyznane od ubezpieczyciela. Jak pokazuje praktyka z doświadczoną kancelarią u boku poszkodowani uzyskują nawet o 60% wyższe odszkodowanie. Wiedza prawna i doświadczenie w negocjowaniu sprawia, że prawnicy są zdecydowanie skuteczniejsi w dochodzeniu najwyższych świadczeń pieniężnych. Coraz więcej poszkodowanych jest zainteresowanych taką pomocą, gdyż skuteczni pracownicy rozliczają się z klientami na zasadzie efektu. Poszkodowany może skorzystać z ich pomocy bez płacenia żadnych opłat, a wynagrodzenie prawnika stanowi jedynie prowizja pobierana po zakończeniu sprawy.

 

Komentarze   

0 #1 Annka 2019-06-05 08:43
W pełni się zgadzam. Nie ma sensu samemu walczyć. Tym bardziej, że po drugiej stronie mamy prawników, którzy tymi sprawami zajmują się codziennie. Kilka lat temu miałam tego typu problem. Wygrałam w zasadzie wyłącznie doświadczeniu prawnika (dzięki D. Staniszewski). Z osobą prywatną Towarzystwo w ogóle nie chciało rozmawiać.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież